Blog Post

NAUKA PRZYWOŁANIA PSA – o co w tym chodzi i co nam daje? 🤔

Nauka przychodzenia na zawołanie jest jedną z najważniejszych umiejętności, których Wasz pupil może się nauczyć ❗

Nie zawsze jest to takie proste, szczególnie, kiedy eksplorowanie świata jest dla psa tak interesujące 🌎

Za każdym razem, kiedy przywołujemy czworonoga, prosimy go, aby przestał robić coś co jest da niego bardzo atrakcyjne. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć psa, że przybieganie do Nas przynosi mu korzyści i jest najfajnieszą rzeczą, jaką może zrobić 🤩

Można też podczas nauki popełnić sporo błędów ✖️ Kiedy np. pupil biegnie za wiewiórką i w końcu udaje Wam się go przywołać, nie karcimy go za to co robił ❗Pies odbierze to jako sygnał, że następnym razem lepiej nie przybiegać, bo nie wróży to nic dobrego, a bieganie za wiewiórką będzie dla niego dużo atrakcyjniejsze, niż wkurzony właściciel.

Przywołanie psa jest najważniejszą komendą, którą musi umieć Wasz pupil jeśli chcecie spuszczać go ze smyczy (w miejscach dozwolonych) ⚠️ Jeśli jednak nie macie pewności, że Was posłucha, użyjcie kilkunastometrowej linki. Zapewni swobodę, poczucie bezpieczeństwa i kontrole nad czworonogiem.

Musimy pamiętać, że psy to nie roboty, więc nigdy nie mamy 100% pewności, że przybiegną. Jeśli jednak systematycznie i konsekwentnie ćwiczymy z psiakiem w różnych rozproszeniach, efekt może być świetny!

Przygotujcie smaczki, które są bardzo atrakcyjne dla pupila i których będziecie używać do nauki wyłącznie tej komendy 🍖

Czekajcie na nowe posty! Wrzucę Wam niedługo małą instrukcje nauki przywołania 📃🤓